Manuální lifting obličeje je nová neinvazivní a regenerační technika masáže obličeje. Touto revoluční metodou lze i bez jakéhokoliv chirurgického zásahu zásadně omladit obličej. Již po prvním ošetření lze zaznamenat viditelné vyhlazení vrásek, napnutou a zregenerovanou pleť. Jde o velmi jemnou techniku, která je šetrná k pokožce a zaměřuje se na mimické svaly obličeje.  S manuálním liftingem obličeje jsou spojeny příjemné dojmy, které plynou z hluboké relaxace a vnitřního klidu. Výsledkem této unikátní a jedinečné techniky je evidentně mladší a příjemnější vzhled. Ovšem současně dochází i k minimalizaci stresu, k nastolení duševní vyrovnanosti, harmonii a psychické svěžesti.

Zakladatelem sestavy pro manuální lifting obličeje v ČR je Robert Al Aref, u kterého jsem kurz liftingu absolvovala. Sestavil ji na základě dlouholetého studia dané problematiky, vlastní praxe, zkušeností z anatomie a fyziologie na 1. lékařské fakultě Karlovy University a inspirací ze zahraničí. Daná metoda byla uznána lékaři z plastické chirurgie za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku.

Popis a průběh manuálního liftingu obličeje

Při manuálním liftingu obličeje si nemusíte odkládat oblečení. Klidně ležíte na lůžku a za doprovodu tiché relaxační hudby Vám budu provádět jemnou, voňavou a velmi příjemnou liftingovou masáž obličeje. Během ošetření je třeba absolutního klidu. Mimické svaly obličeje klienta mají být uvolněné, oči zavřené.

Manuální lifting obličeje začínám tím, že provedu jemná akupresurní stlačení určitých obličejových bodů - bez oleje. Poté krouživými pohyby provedu masáž celého obličeje, teď již použiji olej. Samotná liftingová masáž sestává ze dvou speciálních technik ošetření obličeje, přičemž nejprve je masírována pravá část obličeje a potom levá. Směr masáže je veden od čela přes obočí, oko, tvář, nosoretní rýhu, bradu až ke krku.

Manuální lifting má trvalý účinek tehdy, pokud se na něj dochází pravidelně.

Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje 5 – 10 ošetření krátce po sobě, nejlépe v intervalu 1x – 2 x týdně. Potom již stačí docházet na udržovací masáž 1x měsíčně.

Doba trvání manuálního liftingu obličeje je 60 minut.

Účinky manuálního liftingu obličeje

 • Dochází k zpomalení stárnutí pleti a tvoření vrásek.
 • Značně se zvýší pružnost pokožky.
 • Nastává příjemné uvolnění, působí tišivě na nervová zakončení v kůži.
 • Prokrvením při masáži se povzbudí krevní oběh, zlepší se barva kůže a její dýchání, dochází k rychlejšímu odplavení odpadních látek.
 • Dochází k urychlení tkáňového metabolizmu v kůži a to má za následek úbytek podkožního tuku.
 • Odstraněním zrohovatělých zbytků kůže se získává svěží vzhled.
 • Jemné působení na mimické svaly zmírňuje únavu, příznivě ovlivňuje psychiku.
 • Způsobuje uvolnění napětí v obličeji.

Kontraindikace

 • zánětlivé projevy na kůži obličeje
 • bolestivé záněty obličejových nervů
 • porucha štítné žlázy
 • akutní bolest hlavy
 • infekční onemocnění
 • nádorové onemocnění

Obecná doporučení před a po manuálním liftingu obličeje

Na manuální lifting obličeje se doporučuje přijít bez make-upu, nalíčené oči ani kontaktní čočky nevadí.

Liftingovou masáž si samozřejmě mohou dopřát i muži, ovšem musí mít zcela hladce oholené tváře.

Při manuálním liftingu obličeje si nemusíte odkládat oblečení.

Před i po liftingové masáži se doporučuje pít dostatek nesycené vody.

Preventivní kroky, které mohou ještě zvýšit účinek liftingu jsou: každodenní čištění pleti, plnohodnotný spánek, klidná psychika, relaxace a dodržování pravidelného pitného režimu.